Kurumsal Kimlik, firmanızın bir kurumsal bütünlüğe sahip olması, görünen yüzü ve kendini ifade etme şeklidir. Kurumu tanıtacak imza niteliği taşıyan bu karakter içerisinde ofis tasarımından, kartvizit tasarımına, çalışanların kıyafetlerinden web tasarımına kadar geniş bir alanı kapsar.

Kurumsal kimlik çalışması ile birlikte belirlenen çizgiler, belirlendiği şekliyle her alanda kullanılır. Bu temel kriterlere bağlı kalınır ve bu kriterler üzerinden hareket edilir. Herhangi bir ihtiyacı farklı tasarımcılar gerçekleştirse de kurumunuz ile ilgili kurumsal kimliğiniz ona kılavuzluk etmelidir.

Kurumsal kimlik tasarımında temel unsur “Logo Tasarımı” dır. Logo renklerinin her durumda aynı değerlerde değerlendirilmesi ve basılması, kullanılan yazı karakterinin hiçbir zaman değiştirilmemesi esastır.

Logo da olduğu gibi, kurumsal kimlik’te firmanın imajını koruyarak tüketici’nin aklına kazır. Bütün bu öğeler gerektiği şekilde profesyonel olarak yerine getirildikten sonra, müşterilerilerine güven veren ciddi ve bilinçli bir firma imajı ile yolunuza devam edebilirsiniz.

Kurumsal Kimlik Öğeleri;

Kartvizit tasarımı, Antetli kağıt tasarımı, Bloknot tasarımı, Diplomat zarfı tasarımı, Fatura, İrsaliye tasarımı, Klasör sırtlıkları, CD ve CD Kutusu tasarımı, Bayrak ve kırlangıç bayrak tasarımı, Etiket tasarımı, Yaka kartı, Office döküman şablonları, Personel kıyafet tasarımı, Araç üzeri uygulama, Yönlendirme levhaları ve tabelalar, Föy dosyası, Promosyon uygulama standartları şeklindedir.

Kurumsal kimlik de temel olan ve bulunulan sektöre veya ihtiyaçlara göre ürünler değişiklik gösterebilmektedir. Bu ürünlerin görüşülerek ihtiyaçların belirlenmesi gerekmektedir.