Kurum kimliğinizi en etkili bir şekilde yansıtabilmeniz için katalog tasarımı önemli yer tutmaktadır. Tasarımların firma konseptini ansıtabilmesi, etkileyici ve kaliteli olması müşteri karşısında ilk imajınız ve etkileyici olması açısından çok önemlidir.. Katalog tasarımının önemine değinmek gerekirse, iyi bir tasarıma sahip bir çalışmanın size her zaman geri dönüşü olması adına üzerinde durulması gereken bir konudur. Hizmet verdiğiniz sektöre, başka bir deyişle amacına uygun olarak hazırlanan bir katalog her zaman işlerinizde kolaylık sağladığı gibi sunumunuzu güçlendirmek adına yararlı olacaktır. Kurumsal Kimlik Tasarımı ile fark yaratır.

Katalog tasarımı çalışmaları açısından sektörlere göre birkaç örnek vermek adına bir kompresör üreten firmayı ele alalım. Bu firma kataloglarında fazlaca yazı ve teknik bilgi kullanması yerine güzel imajlarla desteklenmiş az ve öz yazı içeren bir katalog çalışması tercih etmesi yararına olacaktır. Başka bir örnek olarak olarak ise ahşap ürünler satan bir firmayı ele alalım. Bu firma da ürünlerinin resimleri yerine kartela şeklinde ürünlerin küçük gerçek kesitlerini içeren bir katalog çalışması hazırlaması daha etkili olacaktır. Günümüzde insanlar katalog tasarımlarında fazla ve gereksiz yazıları okumamakla birlikte fazla ilgi de göstermemektedirler. Bu maksatla; broşür tasarımı, logo tasarım, antetli kağıt ve katalog tasarımları uzman tasarımcılarımızca yapılmaktadır. Müşteri ziyaretlerinizde daha etkili bir sunum için, fuarlarda ve stand tanıtımlarında insanların, firmanız veya hizmetleriniz hakkında detaylı bilgi sahibi olmasını istemez misiniz? Unutmayın sizi en iyi sunduklarınız anlatır. Farkedilmek veya fark yaratmak istediğinizde kreatif grafik tasarım ekibimizle size özel katalog tasarımları sunmaya hazırız. Katalog tasarım hakkındaki tüm çalışmalarımız için lütfen bizi arayın.

Öncelikle müşteriden gerekli fizibilite ön bilgileri alınır daha sonra isteklerine paralel bir çalışma hazırlanır. ‘Logocun.com’ firmaya ait ürün ve hizmetlerin genel konseptini oluşturarak çekim gerçekleştirir. Katalog çalışmasında beğenilen çalışmalar ve istenen talepler doğrultusunda ‘eskiz çalışmalar’ yapılır. Sunulan tasarımlar dijital platformda basılır ve müşteriye kargo edilir. Müşteri sunulan çalışmaları inceler,görüş bildirir. Sıradışı ve estetik fikirler tek noktada sağlam bir outline ile detaylandırılır. İlgili kastlar oluşturulur, bu aşamada Bella Ajans olarak 3000’e yakın yerli ve yabancı modellerimiz sizin talebiniz doğrultusunda kastta hazır bulunur. Çekilen dialardan müşterinin beğendiği resimler seçilir, dekupe edilir ve bu çalışmalar istenen backgroundda editlenip tasarım çalışmasına gönderilir.

Konulu, Konsepti farklı ve net fotoğraflar kataloğunuzun incelenmesinde ilgiyi artıracak, dikkati toplayacak, müşterinizin ürün veya hizmetlerinize odaklanmasını sağlayacaktır..
Kurumsal çizginiz, renkleriniz bir bütünlük içerisinde yansıtılmalıdır. Öyle ki bu bütünlük websitesine kadar yansıyacaktır.

Katalog Çekimi Çeşitlerimiz;

  • Reklam ve tanıtım alanında kullanılacak;
  • Profesyonel Studyo’da Çekim
  •  İç ve Dış Mekan,
  • Endüstriyel ve Mimari ve Sanatsal Fotoğraf Çekimi,
  • Model/Oyuncu Fotoğraf Çekimi,
  • Konsept Fotoğraf Çekimi,
  • Konulu Fotoğraf Çekimi,
  • Konsept bulma